هدف

استمرار در کار ها راه موفقیت

استمرار ! لحظه و زمان تنها چیزی ست که مدام در حال اتفاق است. تنها زمان است که هرلحظه آغوشش را برای اتفاقات جدید باز می کند! پس میشود در هر لحظه و هر زمانی ، آماده برای تغییر باشیم. در این مقاله می خواهیم در مورد تاثیر مداومت و زمان صحبت کنیم.

همراهان عزیز

اگر مقاله های قبل را مطالعه کرده باشید تا الان با خیلی از راهکارهای مهم و کاربردی در زمینه ی رشد و پیشرفت خلاقانه ی ذهن آشنا شدید !

اولین قدمها را باهم برداشتیم .

از خودشناسی شروع کردیم و بعد هدف گذاری ! که تا اینجا راهکارها کاملا مشخص شده است .

اما دوستان عزیز

راهکار تا زمانی با ارزش و کارآمد است که عملی شود و در حقیقت جمله ها اگر به عمل نیانجامد هیچ خاصیتی برای من و شما ندارد !

در نتیجه در این مقاله باهم میخواهیم چگونه عملی شدن این مباحث را آموزش ببینیم!

زندگی ما آدمها هر روز با صدها فکر در ذهنمان شروع می شود!ما روزمان را با به خاطر آوردن افکار و تصمیمات درون ذهنمان آغاز می کنیم!

  • چه ساعتی از خواب بیدارشویم.
  • چه کارهایی باید انجام دهیم.
  • کجاها باید برویم.
  • چقدر فرصت داریم.
  • و …

ما گاهی فقط به این تصمیمات فکر میکنیم ولی وقتی نوبت به عمل میرسد …، خیر…!و به مرور زمان همین کار ما تبدیل به عادت می شود!ما ذهن و جسممان را عادت می دهیم که  به تصمیمات ، افکار و مشکلاتمان فقط فکر کنند!و زحمت عمل کردن به آنها را نکشند!

چرا که ذهنیت ما آدمها برگرفته از آموزش های ماست.

تصور کنید شما هرروز از خواب که بیدار می شوید طبق عادت کارهایی را انجام  دهید که نیاز و ضرورت زندگی شما نیست ! مثل پرسه زنی در خیابان ، مثل پرخوری و یا وقت تلف کردن در فضاهای مجازی و کارهایی از این قبیل ..!که متآسفانه این کارها ، علاوه بر ضررهای جسمی و روانی ! هزینه های مالی هم در بر دارد !

خب اگر اینها عادت زندگی ماشود آیا به نظرتان جایی برای رشد و پیشرفت ما می گذارد !!؟

دو گام اصلی نیاز است!

گام اول : انتخابگام‌ دوم : استمرار

در ابتدا ما انتخاب می کنیم که به دنبال راه حل باشیم و بعد باز هم انتخاب می کنیم از چه راه حلی استفاده کنیم تا نتیجه ی بهتری بگیریم !بله دوستان!ما در هر لحظه از زندگی در حال انتخاب هستیم.در واقع انتخابهای ما است که آینده ی مارا رقم می زند!این انتخاب های ماست که تعیین کننده سبک زندگی ما را در آینده تعیین میکند.درست است! همین انتخاب های روزانه مان! انتخاب های ریز و درشتمان!

پس انتخاب هایمان بسیار حساس و مهم است!

در این میان بسیار افرادی را دیده ایم که انتخاب کرده اند!تصمیم بر انجام کاری گرفته اند، اما … زمان عمل که رسیده، بعد از چند بار عمل به انتخاب هایشان، تمام! بی خیال تصمیمشان می شوند!!!استمرار در تصمیم ها، مکمل انتخاب!معمولا تصمیم های کوچک و خوبی میگیریم. اما بعد از این که یک مدت می گذرد و بنزین انگیزه وجودمان تمام می شود، دیگر بی خیال این تصمیم ها می شویم.در صورتی که بنا بر گفته بزرگان،:

موفقیت یعنی تکرار لجوجانه کار های کوچک و به ظاهر بی ربط!!!

یک تصمیم کوچک را مثال میزنم!

همان آش و همان کاسه!!!

دندان درد میگیریم بعد از درمان، دکتر به ما میگوید که از این به بعد حتما باید روزانه مسواک بزنی!مسواک زدن کار بزرگی و وقت گیری نیست! از دندانپزشکی بیرون می آییم، اولین کاری که انجام میدهیم، خرید یک مسواک خوب است. چرا که میخواهیم از این به بعد مسواک بزنیم دیگه!هفته اول که درد دندان هنوز تو یادمون هست، روزانه دوبار مسواک میزنیم!هفته دوم که درد در ذهنمان کمرنگ تر شده، دفعات انجام این کار رو کم تر می کنیم! تا یک هفته یک بار در روز و بعد هم یک خط در میون مسواک میزنیم و بعد هم که درد دندان از خاطرمان رفت، دیگر مسواک نمیزنیم!همان آش و همان کاسه!!!

حال بیاید باهم بشماریم اگر به دستور پزشک عمل میکردیم، چه نتیجه ای میگرفتیم؟

  1. پول بیشتر در جیبمان می ماند! دیگه مجبور نبودیم دوباره به پزشک رجوع کنیم!
  2. شب بیداری به خاطر درد دندان نداشتیم!
  3. مجبور نبودیم که دندان های فابریکمون رو با دندان مصنوعی عوض کنیم.
  4. با دندان های طبیعی و سفید و تمیز بسیار جذاب تر بودیم.

چه نتایج مهم و بزرگی را از دست دادیم به خاطر مستمر نبودن کار!شانه خالی کردن از کارهای کوچک، مهمترین عامل ناکامیما همیشه از تصمیمات کوچک و پیش پا افتاده فراری هستیم و تمایل زیادی برای انجام آنها نداریم!چراکه فکر می کنیم خیلی باارزش نیستند و انجام آن ها بی فایده است.و همین طور ادامه می دهیم به امیدِ گرفتن تصمیمات و انتخابهای بزرگ،اما زمانی به خود می آییم و می بینیم که خیلی وقت است حتی انتخاب و تصمیمِ درست کوچکی هم نگرفته ایم، و کاملا فارغ از زمان، وقت خود را بیهوده گذرانیده ایم.اگرما یاد بگیریم که تصمیمات درستمان را دنبال کنیم و هرروز و هر لحظه پیگیر باشیم، حتما به نتیجه ی دلخواه خواهیم رسید .بله دوستان ، به همین آسانی و همین سرعت (!) فرصتها را به امید گرفتن تصمیمات بزرگ از دست می دهیم.نمیدانیم استمرار در انجام هر کاری تنها راه پیروز شدن است لذا خیلی زود جا می زنیم و از میدان به در می رویم!اگرما یاد بگیریم که تصمیمات درستمان را دنبال کنیم و هرروز و هر لحظه پیگیر باشیم،

حتما به نتیجه ی دلخواه خواهیم رسید .

خب چگونه میتوان استمرار داشت؟در مقاله بعدی به این مساله می پردازیم که چگونه میتوان استمرار داشت و برای رسیدن به هدف تلاش کرد.

One thought on “استمرار در کار ها راه موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *