کپسول موفقیت |#رأس_ساعت_هفت | سه اصل برای رسیدن به موفقیت

طی چهار روز در اینستاگرام پیج به این موضوع پرداختیم.

کپسول موفقیت!

مراد از کپسول موفقیت این است که چگونه، زود زود زود به موفقیت برسیم.

به قولی: نزدیکترین راه برای رسیدن به موفقیت در حیطه ی خودمان چه راهی است؟در قالب چهار پست، سه اصل موفقیت را بیان کردیم:

روز دوشنبه اول آبان ۹۶

سلام صبحتون بخیرمعمولا دنبال موفقیت زودهنگام هستیم!دوست داریم بریم داروخانه یک قرص موفقیت بخریم و بندازیم بالا! یک لیوان آب هم روش!!!من براتون یک کپسول اوردم!کافیه انجام بدید. در نزدیکترین راه به سمت موفقیت قرار میگیرید…

این قرص سه قسمت دارههدف گذاری اقدامتاب آوری

فردا صبح به امید خدا در مورد هدف گذاری صحبت میکنیم.

هدف گذاری

هدف باید SMART باشد.معیّن: Specificقابل اندازه‌گیری:Measurableدست‌یافتنی: Attainableواقع‌بینانه: Realisticزمانبندی‌شده: Timely

یعنی :معیّن: Specificکیفیتش دقیق مشخص شود. مثلا صد و پنجاه میلیون پول داخل حساب بانک ملی داشته باشم .قابل اندازه‌گیری:Measurableخط کشی وجود داشته باشد برای اندازه گیری این که الآن کجای کار هستید!دست‌یافتنی: Attainable“ساختن یک خانه ی دوطبقه روی کره ی ماه ، شاید مولفه های دیگر برای تعیین هدف را داشته باشد، اما حداقل برای نسل ما دست یافتنی نیست!واقع‌بینانه: Realisticبا توجه به توانمندی خودمان باشد! ازدواج با جنیفر لوپز یا افراد مشهور دیگر از واقعیت به دور است!زمانبندی‌شده: Timelyاگر تمام مورد های فوق را داشته باشد اما زمان برای رسیدن به آن مشخص نکرده باشید، فقط ده درصد امکان دارد به آن برسید!!!همین الآن کاغذ و خودکار بردارید و ۵ هدف در ۵ حیطه زندگی خود مشخص کنید.

اقدام

دومین قسمت از کپسول موفقیت، اقدام است.دلائل اقدام نکردن بسیاره،اما یکی از مهمترین آن ها عبارت است از: #کامل_گرایی .کامل گرایی میدونید یعنی چی…؟

یعنی یه نقطه #فضایی تو ذهنتون قرار میدید، و مشخص میکنید که تا به آن جا نرسیدم #شروع نمیکنم!

مثال میزنم:

شما یک سخنران معروف را در ذهنتون در نظر میگیرید، و میگویید تا به استاندارد هایی که او در آن قرار دارد (صدای خوب، فن بیان عالی و…) سخنرانی را شروع نمیکنم. در صورتی که باید شروع کنید تا یک سخنران حرفه ای شوید! اصلا امکان ندارد اول یک سخنران حرفه ای بشید بعد شروع کنید!کامل گرایی به تنهایی نیازمند یک #کارگاه هشت ساعته است.

خب چه کنیم برای حل این معضل؟

بهترین کار استفاده از تکنیک #پنج_دقیقه است. یعنی به خودمون بگوییم در هر مرحله ای (از لحاظ حرفه ای یا مبتدی بودن) از کار هستیم، فقط پنج دقیقه اقدام کنیم و به خودمان قول بدیم که دفعات بعد بهتر باشیم!!!امیدوارم که این پدیده ی شوم رو زیر پا بذارید حداقل ۱ درصد!

تاب آوری

دو یا سه روز پیش بود که بک پست با این موضوع گذاشتم.

“تابآوری” یعنی شکست در مسیر طبیعیه! اما تفاوت یک انسان موفق با شخص غیر موفق، تسلیم شدن یا نشدنه!

در این جا لازم میدونم که یک اشاره به دو نوع نگارش اشاره کنم! نگرش ایستا و نگرش پویا!

نگرش ایستا

یک نگرش وجود دارد به نام نگرش “ایستا”

کسانی که دارای این نگرش هستند، باور دارند وضع از این چیزی که وجود دارد،بهتر نمیشود.

..پیشنهاد میکنم در صحبت های خودتون دقت کنید:اگر جمله”خوشبحال فلانی”یا”دیگه هیچکسی فلانی نمیشود”یا امثال این جمله ها را در کلام خود دارید تا حدی اسیر این نگرش هستید.نگرش بعدی:

نگرش “پویا” :

نگرش پویا می گوید:انسان در حالت های مختلف قابل ارتقاء است و می تواند به درجات بهتری نسبت به وضع فعلی برسد. .. اما تلاش فوق العاده زیادی نیاز است…اگر نگاه کنید، در هر ورزشی که شما علاقه داشته باشید، کسانی که بیشترین تمرین ها را می کنند، بهترین ها هستند!

. یک نکته قابل توجه!

افراد موفق دارای این نگرش هستند،خیلی هم شکست میخورند..برگ برنده آن ها این است که شکست را حق خود نمی دانند و برای رهایی از آن تلاش می کنند. و بالاخره موفق خواهند شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *