3 اثر شگفت انگیز ارتباط طلایی

۳ اثر شگفت انگیز ارتباط طلایی

تا به حال در میان اطرافیان‌تان، کسانی را دیده‌اید که کارهای خود را به خوبی و با سرعت پیش می‌برند و همه به آن‌ها کمک می‌کنند؟حتما متوجه هم بوده‌اید که این افراد هیچ‌گاه در زندگی و انجام کارهای شان تنها نمی‌مانند؟آنان همیشه شادند و از زندگی لذت می‌برند.و در عین حال هم شما و هم دیگران از بودن در کنار آن‌ها حس خوبی دارید و لذت می‌برید.ویژگی منحصر به فرد این افراد چیست؟! چرا شما مثل آنها نیستید؟ آیا دوست دارید همچون آنها از دوستان و موقعیت‌های خوبی برخوردار باشید؟آیا از ارتباطات خود لذت نمی‌برید؟ و احساس می‌کنید هیچ سودی برای تان ندارد؟و یا حتی پرتنش است و مضراتی برای شما دارد؟و یا از اینکه خجالتی هستید و شروع گفت و گو برایتان سخت است رنج می‌برید؟ و قدرت ابراز وجود خوبی ندارید؟!و نمی‌توانید توانایی‌هایتان را به خوبی نمایش دهید؟! و نمی‌توانید منظورتان را به خوبی به دیگران تفهیم کنید؟با این نوشته تا آخر همراه باشید تا یکی از ضروری‌ترین نیازهای زندگی‌تان را به خوبی بشناسید.

ارتباط طلایی چیست؟

ارتباط طلایی، ارتباطی است که شما می‌توانید با آن بیشترین اثر را در طرف مقابل‌تان ایجاد کنید.در ارتباط طلایی با ابزارهایی مثل گفتار، نوشتار، علایم و رفتار، فکر، یا تبادل اطلاعات می توانید در مخاطب خود نفوذ کرده و تاثیر دلخواه تان را بگذارید.(اصول و تکنیک‌های برقراری ارتباط موثر با دیگران؛ باستانی، قادر؛ ص ۱۴).این ابزارها را در بسترهای مختلفی مثل ملاقات‌های حضوری، فضای مجازی، رسانه‌ها و… می‌توانید به کار ببرید.

آیا برقراری ارتباط موثر کار دشواری است؟

یا تکنیک‌های ساده اما دقیقی دارد که تنها با به کار بستن آن‌ها و تشخیص صحیح موقعیتی که در آن قرار داریم می‌توانیم این ارتباط موثر و طلایی را ایجاد کنیم اما علاوه بر دانستن، به کار بستن تکنیک‌های مختلف و حیاتی چنین ارتباطی است کهشما را در پیشبرد اهداف‌تان در فضای خانواده، محیط کار، اجتماع و نیز در بین دوستان و… کمک می‌کند.تکنیک‌هایی مثل: متقاعد سازی، تمرکز بر منافع مخاطب‌تان، مثبت اندیشی، شوخ طبعی، تکریم مخاطب، تماس چشمی، تقویت فن بیان و… . فواید و اثرات ارتباط طلایی چه چیزهایی می‌توانند باشند؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا از موفقیت‌هایی که قرار است با این تکنیک به دست آورید آشنا شوید.   3 اثر شگفت انگیز ارتباط طلایی

۳ اثر شگفت انگیز ارتباط طلایی

اگر بخواهیم از اثرات شگفت انگیز ارتباط طلایی صحبت کنیم هیچ وقت تمامی ندارد.شما باید خودتان بعد از به کارگیری این مهارت، اثرات فوق العاده آن را با ذره ذره وجودتان احساس کنید و با چشم خود ببینید.چند اثر جالب و پر کاربرد ارتباط طلایی از این قرارند:

۱)      منافع مالی

در این دنیا کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که به فکر ترفندهای مختلف کسب منافع مالی بیشتر نباشد!از عیدی گرفتن بچه‌ها در مناسبت‌های شادی و عیدها گرفته تا تجارت‌ها و معاملات بزرگ و بازار بورس.اما اگر سری به بنگاه‌های معاملاتی بزنید و سراغ تجارب و آموزش‌هایی که در کتاب‌ها نوشته شده بروید،فوری می‌فهمید صرف به کار گیری فوت و فن بازار و انجام معاملات و… در به دست آوردن سودهای کلان کارساز نبودند!بلکه ارتباطات طلایی تاثیرات زیادی روی این خوش اقبالی‌ها داشتند!تا آنجا که امام صادق (ع) در حدیثی فرموده‌اند: “حسن خلق، رزق و روزی را زیاد می‌کند».دو مورد پرکاربرد برای هر کس در زندگی تخفیف گرفتن در خرید اجناسو دیگری مصاحبه‌های کاری و بازار بورس است.

تخفیف گرفتن

در تخفیف گرفتن با به کار بستن فن متقاعد سازی و طرح خرید ارزان به نحوی که «نه» نشنویم.همچنین با تمرکز روی منافع فروشنده و اینکه خرید شما ولو به صورت ارزان چه مزیت‌هایی برای او دارد،به راحتی می‌توانید جنسی ارزشمند اما گران را، با قیمتی پایین‌تر به دست  آورید.

پولدار شدن

حتما فیلم «در جستجوی خوشبختی» به کارگردانی گابریل موچینو را دیده‌اید. اگر آن را ندیده‌اید توصیه می‌کنم حتما ببینید. چون نمونه کاملی از این مهارت ارتباطی را در به دست آوردن یک موقعیت شغلی خوب و ایده‌آل و همچنین ثروتمند شدن را نشان می‌دهد.کریس نقش اول فیلم، با صداقت و صمیمیت علت شلخته آمدنش را به جلسه مصاحبه بیان می‌کند؛در حالیکه می توانست عاملی برای ردّ شدن قطعیش باشد.در ادامه که وارد دوره کارآموزی می‌شود نیازهای معلم و رئیس خود را به خوبی برآورده می‌سازد.او حتی با وجود مشکلات مالی بسیار و بی‌خانمانی به رئیس ثروتمند خود مبلغی قرض می‌دهد.در عین حال از مهارت‌های کاری و وقت خود نیز به خوبی استفاده می‌کند.در قسمتی از فیلم می‌بینیم که معلم، به کارآموزانش می‌گوید: «باید با مشتریان دوست شوید حتی بچه‌هایشان را نگه دارید با آنها فوتبال ببینید و… ».کریس هم همین ارتباطات خوب را با یکی از مشتریان که صاحب شرکتی بزرگ بود برقرار می‌کند.همراه او به تماشای فوتبال در استادیوم می‌رود و به شادی و خوشحالی می‌پردازد. حتی با دوستان مشتری مورد نظر آشنا می‌شود.در نهایت او به کریس می‌گوید که چقدر از او خوشش آمده است.لذا از این راه به راحتی می‌تواند مشتریان اندک اما خوبی را جذب شرکت بیمه کند.کریس در پایان به استخدام رسمی شرکت بیمه در می‌آید و ثروتمند می‌شود.فراموش نکنید اگر با انرژی و جذابیت در مصاحبه کاری خود حضور پیدا کنیدو با اعتماد به نفس، به ابراز وجود و توانایی‌ها و مهارت‌هایتان بپردازیدو صداقت و صمیمیت را به کار بندید، خیلی بعید است از آن مصاحبه ردّ شویدو کسی غیر از شما را در شغل مورد نظرتان استخدام کنند.البته اگر رقیب تان از نظر این مهارت‌های ارتباطی قوی‌تر از شما نباشد؛ که در آن صورت باید بسیار تمرین کنید و مهارت‌های ارتباطی‌تان را قوی تر کنید.  ارتباطات طلایی

۲)      به دست آوردن موقعیت‌های طلایی در زندگی

موقعیت‌های طلایی در زندگی شامل امور مادی و معنوی، فیزیکی و متافیزیکی می‌شود.از به دست آوردن یک دوست، همسایه و همسر خوب گرفته تا قدم گذاشتن در عرصه‌هایی که برای خیلی از آدم‌ها ممنوع است.اما شما به واسطه ارتباطات خوب‌تان می‌توانید در بهترین درجه از آن موقعیت‌ها باشید.سه نمونه از این موقعیت‌های طلایی را به شما یاد آور می‌شویم:

خرید یک خانه خوب با تمامی شرایط ایده‌آل

اگر با ارتباطات گسترده‌ای که با مشاورین املاک و دوستان صاحب نفوذتان در حوزه املاک دارید،با صرف زمان و انرژی اندکی می‌توانید به خانه مورد علاقه‌تان دست یابید.

یک مسافرت خوب

فرض کنید ورود به شهری یا موقعیتی ممنوعه است مانند حرم رضوی،خصوصا در این شرایط کرونا و هیچ کس نمی‌تواند به زیارت امام رضا (ع) بروداما شما به خاطر همکاری یا ارتباطات خوبی که با خادمان حرم رضوی دارید از این امکان برخوردار می‌شوید.

قبولی در یک مصاحبه علمی

برای تحصیل در رشته‌ای خوب که محدودیت پذیرش دارند،شما با ارتباط عاطفی، و نیز همسو کردن اهداف‌تان با اهداف و علاقه‌مندیهای اساتید مصاحبه‌گر،و نیز با تواضعی که نشانه مطیع بودن‌تان نسبت به آنان است نصف راه قبولی را طی کرده‌اید.  زندگی شاد با ارتباط طلایی

۳)     زندگی شاد و لذت بخش:

ارتباط طلایی و موثر با اطرافیان موجب می‌شود دوستان زیادی در زندگی داشته باشیدو هیچ وقت طعم تلخ تنهایی و ناراحتی‌های ناشی از نبودن در جمع‌های مفید را نچشید.چرا که دیگر خطاهای ارتباطی را مرتکب نمی شویدو با مثبت اندیشی و همدلی و… که در تعاملات روزمره تان به کار می برید، افراد بیشتری به شما جذب می شوند.در نتیجه لحظات شاد و لذت بخش تری را در زندگی حس خواهید کرد. شما چه فواید دیگری به ذهن‌تان می‌رسد؟ در کامنت ها بنویسید.

نویسنده: معصومه وحیدی

One thought on “۳ اثر شگفت انگیز ارتباط طلایی

    • مهدی منازاده میگوید:

      با عرض سلام و ادب.

      نام نویسنده در این نوشته قرار گرفت. اما امکان دارد بنابر استراتژی های مجموعه، در آینده نام برداشته شود و “تیم محتوای منازاده” جایگزین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *